FOTOODMŁADZANIE

Wraz z upływem czasu pojawiają się na naszej skórze widoczne oznaki starzenia. Pod wpływem działania wiatru, mrozu a przede wszystkim słońca powstają nowe piegi, plamy barwnikowe, rozszerzone/popękane naczynia. Pojawia się rumień i drobne zmarszczki, skóra traci swoja naturalną sprężystość. Fotoodmładzanie jest jedynym zabiegiem, który w sposób kompleksowy w znacznym stopniu redukuje lub całkowicie usuwa te problemy.

Intensywne światło IPL bez uszkadzania skóry, przenika przez nią i jest absorbowane przez hemoglobinę (rozszerzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło IPL pobudza komórki wskutek czego skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. 

 

FOTODEPILACJA

Fotodepilacja polega na tzw. selektywnej fototermolizie, podczas której następuje konwersja energii światła kierowanego na skórę w energię cieplną i niszczenie wybranych komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Melanina pochłania energię cieplną i kieruje ją do mieszka włosowego, gdzie przekształcona w ciepło niszczy komórki rozrodcze włosa. Pozbawiony tych komórek włos obumiera i wypada.

 

IPL - ZAMYKANIE  NACZYNEK

Dzięki technologii IPL stało się możliwe zamykanie naczynek, pajączków pod skórą. Energia światła z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) i zamieniany na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Proces ten powoduje zniszczenie ściany naczynia, które później jest usuwane z organizmu. Przy małych naczynkach wystarcza jeden zabieg, przy większych powierzchniach może istnieć potrzeba powtórzenia zabiegu od 3 do 5 razy w odstępach 3 tygodniowych.

 

TERMOLIZA – usuwanie włosów

Termoliza także jest zabiegiem usuwania włosa, wykonywanym przy pomocy prądu wielkiej częstotliwości 13,5MHz i napięciu do 100Vpp. Przepływ tego prądu wytwarza efekt termo-koagulacyjny w cebulce włosa powodując jej zniszczenie – koagulację. Włos można usunąć stosując dużą moc prądu (80-100% mocy) i krótki czas lub mniejszą moc i dłuższy czas. Wszystko zależy od grubości włosa. Czas płynięcia prądu wyznacza mikroprocesor w aparacie. W czasie jednego zabiegu usuwa się około 20 do 50 włosów, czas trwania zabiegu uzależnia się od okresu gojenia skóry, indywidualnej wrażliwości i gęstości owłosienia. Przeciętna jedna depilacja trwa 10-20 minut.

 

TERMOLIZA - ELEKTROLIZA – zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych

Termoliza to zabieg zamykający drobne podskórne naczynka krwionośne, wykorzystujący prąd zmienny o wysokiej częstotliwości. Po koagulacji nie pozostają blizny a w trakcie zabiegu nie ma przepływu prądu przez organizm. Działanie ogranicza się tylko do określonego obszaru. Wspaniałe efekty na twarzy, szyi i dekolcie.

 

LIFTING (mikroprądy)

Impulsy prądowe o niskiej częstotliwości i małym natężeniu (mikroprądy) przenoszone są na powierzchnię skóry przy pomocy pary elektrod trzymanych w dłoniach przez kosmetyczkę. Zabieg składa się z trzech faz:

drenaż limfatyczny i stymulacja epidermy;

stymulacja skóry właściwej, wzrost napięcia;

mikrostymulacja mięśni, umocnienie efektów powstałych w poprzednich fazach.

 

Stosowane do zabiegu ampułki Flash Actif Ampules dają natychmiastowy efekt napięcia, nawilżenia i wygładzenia skóry. Wypoczęty wygląd utrzymuje się przez wiele godzin. Ampułki zawierają m.in. kwas hialuronowy oraz ekstrakt z nasion owsa zwyczajnego, bogaty w polisacharydy i aminokwasy, które skutecznie nawilżają przesuszoną skórę.

 

MIKRODERMABRAZJA


Mikrodermabrazja przy użyciu urządzenia SILKDERMIC firmy SORISA polega na mechanicznym usuwaniu warstwy rogowej naskórka. Wytworzone w wyniku pracy kompresora podciśnienie powoduje wyrzucanie na powierzchnię skóry mikrokryształów tlenku aluminium (korundu) mających właściwości ścierające. Zastosowanie w konstrukcji urządzenia SILKDERMIC nowoczesne rozwiązania technologiczne uniemożliwiają wykonywanie mikrodermabrazji na przypadkowych obszarach ciałach i gwarantują precyzję zabiegu.
Widoczne rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Z każdą sesją efekty się potęgują, skóra staje się coraz bardziej gładka, miękka, elastyczna i świetlista. Nabiera zdrowego wyglądu i kolorytu. Wysoką skuteczność obserwuje się również w przypadkach, w których zawodzą tradycyjne metody kosmetyczne. Rozstępy i blizny stają się mniej widoczne, plamy i przebarwienia jaśnieją lub całkowicie znikają.

 


MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA


PSP System (Photo-Electro Skin Poration). System ELEKTROPORACJI z fototerapią światłem LED jest innowacyjną metodą wprowadzania aktywnych składników w głąb skóry. Pod wpływem działania złożonych impulsów elektrycznych następuje chwilowe i odwracalne otwarcie mikroporów umożliwiając transportowanie aktywnych substancji głęboko do tkanek. Proces ten nie wywołuje zmian w budowie komórek, nie powoduje efektów termicznych. Dodatkowo stymulujące działanie prądu eliminuje zwiotczenia. Metoda elektroporacji umożliwia transport substancji niezależnie od ich właściwości elektro-chemicznych. Połączenie elektroporacji z fototerapią LED dzięki stymulowaniu procesów leczniczych znacznie zwiększa efekty zabiegów.

PSP System wykorzystuje w programach zabiegowych trzy kolory LED:
 ŚWIATŁO CZERWONE (625 nm) – biostymulacja, wzrost mikrocyrkulacji, poprawa metabolizmu,
 ŚWIATŁO ZIELONE (530 nm) – odmładzanie, redukcja zmarszczek i zwiotczeń,
 ŚWIATŁO NIEBIESKIE (470 nm) – drenaż, napięcie i uelastycznienie skóry.

Energia światła LED absorbowana jest na poziomie komórkowym i w różny sposób oddziałuje na tkanki, w zależności od zastosowanej długości fali. Ze względu na efekt biostymulacji i zwiększenie wchłaniania substancji aktywnych, światło LED znakomicie uzupełnia oraz potęguje działanie „mezoterapii bezigłowej”.

Pięć programów zabiegowych:
 - cellulit,
 - lokalna tkanka tłuszczowa,
 - ujędrnianie (biust, pośladki),
 - regeneracja skóry (blizny, rozstępy),
 - odmładzanie (zmarszczki).

Znakomite efekty – widoczne rezultaty po pierwszym zabiegu.

 

DERMOSONIC


Metoda DERMOSONIC bazuje na kombinacji dwóch unikalnych rodzajów terapii: ultradźwięków i masażu podciśnieniowego. Efekty połączenia tych zabiegów wzajemnie się uzupełniają i potęgują pozwalając na osiągnięcie maksymalnych rezultatów w zabiegach estetycznych ciała.

DERMOSONIC jest zestawem przeznaczonym do zabiegów estetycznych i leczniczych ciała. W skład zestawu wchodzi urządzenie generujące ultradźwięki oraz moduł umożliwiający wykonywanie masażu podciśnieniowego.

Pierwsza faza metody DERMOSONIC polegająca na zastosowaniu ultradźwięków przygotowuje tkanki do uzyskania maksymalnej skuteczności w trakcie zastosowania fazy drugiej - masażu podciśnieniowego. Terapia polega na wykonywaniu masażu pneumatyczną głowicą z precyzyjnie sterowanym, ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem. Połączenie zabiegów daje znakomite efekty w walce z cellulitem.

Efekty osiągane dzięki zastosowaniu urządzenia DERMOSONIC:

- poprawa elastyczności i wyglądu skóry,
- likwidacja ‘pomarańczowej skórki,
- pobudzenie krążenia krwi i metabolizmu komórkowego,
- poprawa odżywienia i natlenienia tkanek,
- spłycanie blizn i rozstępów,
- ulga w stanach bólowych mięśniowych i reumatycznych.

 

PEELING KAWITACYJNY


Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda wykorzystywana do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry, alternatywa dla tradycyjnej metody manualnego  oczyszczania twarzy. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny i pozbawiony efektów ubocznych.
 Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda tworzy mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W wyniku tych działań dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia młodszej warstwy skóry, wolnej od nadmiaru łoju, bakterii czy substancji toksycznych. Peeling kawitacyjny charakteryzuje się bezbolesnym i bezpiecznym przebiegiem, co jest niewątpliwie jego zaletą.
 Głównym efektem peelingu kawitacyjnego jest:
- uzyskanie odświeżonej i oczyszczonej skóry.
- oprócz efektu świeżości, skóra zyskuje poprawę krążenia, w skutek dotleniającego, nawilżającego i odmładzającego skórę mikro-masażu wywołanego drganiami fal ultradźwiękowych.
- w wyniku poprawy krążenia skóra pobudza swoje komórki i zmusza je do naturalnej odnowy.
- usuwane są również wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zaskórniki czy wągry, w wyniku czego uzyskiwany jest efekt sterylizacji.
- dodatkowymi zaletami jest wygładzenie zmarszczek oraz delikatny masaż twarzy.